یکشنبه 3 شهریور‌ماه سال 1387 ساعت 09:40 ب.ظ

فتواهای عجیب و غریب و نامعقول وهابیان همواره تعجب برانگیز بوده و چهره اسلام رادر جهان مشوه کرده است.چندروز پیش روحانیون القاعده فتوا داده بودند که خرید برخی ازانواع صیفی جات بدلیل شکل مردانه داشتن برای زنان جایز نیست!
به نقل از فردا، مفتی عربستان سعودی اعلام کرد برگزاری جشن به مناسبتهایی از قبیل سالگرد ازدواج و یا جشن تولد باطل است.
شیخ عبدالعزیز آل شیخ، اضافه کرد جشن تولد خلاف حق است. اگر فرزند انسان سالم به دنیا آمد و یا زندگی زناشویی سالها ادامه پیدا کرد مسلمان باید تنها خدا را شکر کند.
وی که در پاسخ به سوال یک روزنامه درباره جواز برگزاری جشن تولد و سالگرد ازدواج سخن می گفت ادامه داد: مسلمانان تنها دو عید دارند عید فطر و عید قربان، که از پایه های اسلام هستند و همچنین روز جمعه که عید هفته محسوب می شود. اما به جز اینها عید دیگری در اسلام نیست.
عبدالعزیز آل شیخ البته اشاره ای به عید غدیر در بین شیعیان و سیره مسلمانان در برگزاری و بزرگداشت ایام مبارک سال نکرد.
وی در ادامه افزود: این مسیحیان هستند که اعیاد زیادی دارند. عید مادر، عید شجره، عید برای هر چیز دیگر، هرسال هم عیدی به مناسبت سالروز تولد فلان شخص دارند و در این روزهاشمع روشن می کنند و غذا پخش می کنند.
این در حالی است که اندکی پیش یکی از علمای عربستان در تلویزیون این کشور گفته بود اگر جشنهای تولد بدون اطلاق اسم عید برآنها باشد جایز است.
گفتنی است فتواهای عجیب و غریب و نامعقول وهابیان همواره تعجب برانگیز بوده و چهره اسلام رادر جهان مشوه کرده است.چندروز پیش روحانیون القاعده فتوا داده بودند که خرید برخی ازانواع صیفی جات بدلیل شکل مردانه داشتن برای زنان جایز نیست!

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo