یکشنبه 3 شهریور‌ماه سال 1387 ساعت 09:14 ب.ظ

آیت‌الله سید علی سیستانی، مرجع شیعیان در عراق پیش از ظهر امروز خبرنگاران شهر نجف اشرف را به حضور پذیرفت
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، آیت‌الله سید علی سیستانی، مرجع شیعیان در عراق که پیش از ظهر امروز خبرنگاران شهر نجف اشرف را به حضور پذیرفت؛ در سخنانی تصریح کرد: چندی پیش، اخبار نادرستی در مورد وضع سلامتی اینجانب از سوی برخی رسانه‌ها منتشر شد که باعث آزردگی خاطر بعضی از مؤمنین در عراق و جهان شد.
وی خاطرنشان کرد: به همه خبرنگاران و اهالی رسانه توصیه می‌کنم که اخبار را با درستی و صداقت منتشر کنند.
مرجع شیعیان در عراق در ادامه با تحسین شجاعت روزنامه‌نگاران به‌ویژه روزنامه‌نگاران عراقی و نجفی که با شجاعت در انتشار واقعیات می‌کوشند؛ افزود: من بیش از 50 سال است که در نجف زندگی می‌کنم و عصر پادشاهان را نیز درک کرده و شجاعت فرزندان عراق به‌طور کلی و اهالی نجف را به‌طور خاص مشاهده کرده‌ام و از خداوند می‌خواهم به همه آنها را توفیق عنایت فرماید.
آیت‌الله سیستانی در فراز دیگری از سخنان خود از مشکلاتی که خبرنگاران و اهالی رسانه را تهدید می‌کند ابراز نگرانی کرد.
به گزارش خبرنگار فارس، پیش از سخنان آیت‌الله سیستانی، سید محمدرضا سیستانی فرزند ایشان در ساعت 11 پیش از ظهر امروز به وقت محلی، از خبرنگاران استقبال کرده و در سخنانی در مورد نقش رسانه‌ها در انتشار و نشر حقایق سخن گفت.
وی با اظهار تأسف از انتشار شایعه بیماری آیت‌الله سیستانی گفت: آخرین شایعه‌ها خبری بود که روزنامه "العرب‌الیوم" چاپ اردن درباره وضعیت سلامت مرجع شیعیان در عراق به نقل از یک منبع آگاه منتشر کرد.
فرزند آیت‌الله سیستانی افزود: در حقیقت، هیچ منبع آگاهی وجود نداشته است و ما هیچ سخنگوی دیگری به جز "حامد الخفاف" نداریم.
وی افزود: شیخ عبدالمهدی الکربلایی و سید احمد الصافی، نظرات مرجعیت را نیز منتقل می‌کنند و همه مطالبی که به جز سه منبع مذکور و یا بیانیه‌های دفتر آیت‌الله سیستانی منتشر شود فاقد صحت است.
 


http://www.ghasedaknews.com/news/details.php?EType=news&id=2881

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo